reklama
reklama
reklama
     Obchodní podmínky

1. Všeobecné obchodní podmínky pro předplatné českých časopisů a novin


Objednávkou předplatného přes Magaziny.cz uzavírá předplatitel smlouvu o předplatném s distributorem anebo vydavatelem, který konkrétní časopis nebo noviny distribuuje. Magaziny.cz figurují jako zprostředkovatel, který objednávku předá a dohlíží na její naplnění.

Na Magaziny.cz si objednáte předplatné se slevou a v případě nabídky také s dárkem zdarma.

 

1.1. VOP pro předplatné distribuované společnostmi:

Časopisy: Automobil revue , Bydlení , Doprava a silnici , Historie a vojenství , Materiály pro stavbu , Moderní byt , Můj dům , Rodinný dům , Stavba , Stavitel , Svět koupelen , Svět kuchyní , Technický týdeník , Technik , Trucker , Hattrick , HOME , Xantypa , BYDLENÍ STAVBY REALITY , Česká dermatovenerologie , Computer , Dieta , E15 weekly , Euro , F.O.O.D. , ForMen , Lidé a Země , Maminka , Mateřídouška , Moje psychologie , Moje zdraví , Ortopedie , Postgraduální gastroenterologie a hepatologie , Postgraduální medicína , Právo & Byznys , Profit , Sluníčko , Strategie , Vakcinologie , Zdravotnictví a medicína , AMS Classic , Auto motor a sport , Auto7 - Autohit , Bike , Kometa noviny , Lastauto Omnibus , Motocykl , Outdoor , Udělej si sám , 21. století JUNIOR Speciál , 21.století , 21.století EXTRA , 21.století JUNIOR , AKTA History revue , Báječné recepty , Doteky štěstí , Enigma , Enigma Speciál , Epocha , Epocha Speciál , Fashion Club , Guru , HISTORY revue , HISTORY revue Speciál , Krimi revue , Moje šťastná hvězda , Můj čas na kafíčko , Paní Domu , Panorama 21. století , REZIDENCE , Svět na dlani , Svět na dlani Speciál , Top Cars , Top Class , Villa Journal , Zbraně a náboje , Stereo & Video  a další.

 

Časopisy: Dekor , FotoVideo , Cosmopolitan , Dolce Vita , Esquire , Harpers Bazaar , Speed , TopGear , Bravo , Čas na lásku , Čas pro hvězdy , Chvilka pro relax , Chvilka pro tebe , Claudia , Lissy , Luštění pro děti , Napsáno životem , Omalovánky moudré sovy , Pestrý svět , Retro , Rytmus života , Štěstí a nesnáze , Tina , Tina bydlíme , TV Max , TV Plus 14 , TV Revue , Týdeník televize , Žena a život , Bylinky Revue , Herbář Speciál , Pojistný obzor , Creative AMOS , Creative ŠPERK , GOLEM , Auta , Barbie , Dinosauři z DinoParku , Hello Kitty , Hot Wheels , Kačer Donald , Letadla , Littlest Pet Shop , Lokomotiva Tomáš , Medvídek Pú , Monster High , My Little Pony , Princezna , Pro Football , Pro Hockey , Spider-man , Super komiks , Tom & Jerry , Včelka Mája , Violetta , Zvonilka , First Class , OK! Magazine , Pevnost , Korálki , Betynka , Moje země , Level , OffROAD 4x4 Magazín , Quad , Panel Plus , Panel Plus Speciál , Playboy , Foto a další.

 

1.2. VOP pro předplatné dalších vydavatelů:

Astrosat, spol. s r.o.

časopisy: Dům & zahrada , Fajn život , Glanc , gurmet , Kondice , Křížovkářský TV magazín , Magazín Šíp , National Geographic , Praktická žena , Překvapení , Story , TV expres , TV magazín , TV mini , TV star , Týdeník Květy , Vlasta

Časopisy pro volný čas s.r.o.

časopisy: Flóra na zahradě , Pěkné bydlení , Zdraví , Chatař & chalupář , Domov , Psí kusy , Rozmarýna

Český zahrádkářský svaz o.s.

časopisy: Zahrádkář

Čtyřlístek, spol. s r.o.

časopisy: ČtyřlístekČtyřlístek SpeciálAhoj, tady Fifi

CZECH NEWS CENTER a.s

tituly: ABC , Aha! , Auto TIP , Auto TIP Klassik , AutoProfi , Blesk , Blesk Hobby , Blesk Křížovky , Blesk pro ženy , Blesk Zdraví , GEO , Nedělní Aha! , Nedělní Blesk , Nedělní Sport , Reflex , Sport , Sport GÓÓÓL , Svět motorů , Svět motorů Speciál

Economia, a.s.

tituly: Business Spotlight , Ekonom , Hospodářské noviny , Logistika , Marketing & Media , Moderní řízení , Obchodní věštník , Právní rádce , Respekt

Empresa Media, a.s.

časopisy: Animáček, Exkluziv, Instinkt, Popcorn, Sedmička, Top dívky, Týden

IBS motorpress s.r.o.

časopisy: Autoservis , Motorsport-Ing. , Oldtimer

IDG Czech Republic, a. s.

časopisy: CIO Business WorldComputerWorldSecurity WorldHD WorldChannelWorld

MAFRA a.s.

noviny: Mladá Fronta DNES, Lidové noviny, Téma

CN Invest a.s.

tituly: BYDLENÍ STAVBY REALITY , Computer , Dieta , E15 weekly , F.O.O.D. , ForMen , Lidé a Země , Maminka , Mateřídouška , E15 , Moje psychologie , Moje zdraví , Právo & Byznys , Profit , Sluníčko , Strategie

Občanské sdružení spotřebitelů dTest

časopisy: dTest

ONE & ONE Company, s.r.o.

časopisy: Rock&Pop

POWER YOGA AKADEMIE s.r.o.

časopisy: Jóga dnes

PRO VOBIS, s.r.o.

časopisy: Dřevo & Stavby, Sruby & Roubenky, Zahrada v obrazech, Zahradnický kalendář

SLIM media s.r.o.

časopisy: NORDICmag, Snow

Tarsago Česká republika, s.r.o.

časopisy: Receptář

Tennis Arena s.r.o.

časopisy: Tennis Arena

VLTAVA-LABE-PRESS, a. s.

noviny: Deník

Yacht, s. r. o.

časopisy: Caravan , Wine & Degustation , Yacht

 

1.3. VOP pro elektronické předplatné:

Jak funguje odstoupení od smlouvy u elektronického předplatného?
Předplatné lze zrušit a vrátit zákazníkovi uhrazenou částku:
- do 14 dnů od přijetí platby
- a to pouze v případě, že nedošlo k otevření časopisu zákazníkem. Otevřením časopisu je licence aktivována a již není možné předplatné stornovat.

1.4. VOP pro předplatné doručované do zahraničí: 

2. Všeobecné obchodní podmínky pro předplatné zahraničních časopisů a novin


Pro import periodického tisku ze zahraničí dle ust. § 1751 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.
Platné od 1.1. 2015.


1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ

1.1. Obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) mezi Magaziny CZ s.r.o., se sídlem Bzenecká 4190/4, Židenice, 628 00 Brno, IČ: 01436171, DIČ: CZ01436171, zastoupený jednatelem Ing. Martinem Pavlíčkem (dále jen „prodávající“), upravují vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy (dále jen „kupní smlouva“) uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou či právnickou osobou (dále jen „kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na internetové adrese https://zahranicni.magaziny.cz/.

1.2. Obchodní podmínky dále upravují práva a povinnosti smluvních stran při využívání webové stránky prodávajícího umístěné na adrese https://zahranicni.magaziny.cz/ (dále jen „webová stránka“) a další související právní vztahy. Obchodní podmínky se nevztahují na případy, kdy osoba, která má v úmyslu nakoupit zboží od prodávajícího, jedná při objednávání zboží v rámci své podnikatelské činnosti.

 

2. UZAVŘENÍ KUPNÍ SMLOUVY

2.1. Uzavření kupní smlouvy proběhne po vzájemné dohodě mezi stranou Prodávajícího (Magaziny.cz) a stranou Kupujícího, a to formou odeslání elektronické objednávky na webové stránce nebo e-mailovou, telefonickou nebo osobní dohodou a jejím zaplacením. 

2.5. Objednávka je považována za závaznou v momentě jejího zaplacení ve prospěch Prodávajícího a Prodávající strana je povinna splnit veškeré dohodnuté závazky týkající se kvality, kvantity a variant vybraných předplatných.

2.6. Prodávající strana si vyhrazuje nárok změnit nabídku časopisů a typů předplatného bez udání důvodů, jakož i předchozího upozornění.

2.7. Prodávající strana si dále vyhrazuje právo neuhrazenou objednávku nevyřídit, a to bez povinnosti se k tomuto zamítnutí vyjádřit.

2.8. Po řádném uplynutí doby, po kterou byl zahraniční časopis Kupujícím předplacen, bude Prodávající kontaktovat Kupujícího s novou nabídkou na toto či jiné zahraniční předplatné, a to buďto telefonickou, nebo e-mailovou formou. Nabídka bude obsahovat vybrané předplatné s novou cenou na další období, která může a nemusí být totožná s cenou, za které bylo pořízeno předchozí zahraniční předplatné. V případě souhlasu Kupujícího s prodloužením předplatného na další období bude předplatné dále doručováno.

2.9. Po řádném uzavření kupní smlouvy na nové zahraniční předplatné, jakož i zaplacení objednaného předplatného, bude první výtisk zahraničního předplatného doručen Kupujícímu do 8-12 týdnů od přijetí platby za toto předplatné. Další čísla budou doručována vždy dle periodicity daného časopisu, přičemž letecká či pozemní doprava každého výtisku do České nebo Slovenské republiky a jeho rozposlání Českou nebo Slovenskou poštou na adresu Kupujícího trvá 5 - 21 pracovních dní. Termín pro doručení však není závazný a případná individuální zdržení v doručení nejsou důvodem k reklamaci.

 

3. DOHODNUTÁ CENA

3.1. Dohodnutá cena, která je předmětem kupní smlouvy, je konečná a neobsahuje žádné skryté poplatky, doplatky nebo jakékoliv další skryté náklady na doručování vybraného zahraničního předplatného. V ceně je tedy uvedeno i poštovné a balné se všemi nutnými poplatky pro distribuci časopisu. Na dohodnutou cenu je Kupujícímu vystavena zálohová faktura.

3.2. Dohodnutá cena je vždy uvedena v Korunách českých (Kč) nebo v eurech (EUR) včetně zákonné sazby DPH dle aktuální sazby.

3.3. Strana Kupujícího provede platbu ve prospěch účtu číslo 2800820313/2010 při platbě v Kč anebo při platbě v Eurech na účet 2800849116/2010 (platba ze zahraničí - IBAN: CZ5820100000002800849116, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX, Banka: Fio banka, a.s.), transakce bude dále obsahovat přidělený variabilní symbol, který identifikuje objednávku.

3.4. Dohodnutá cena je splatná k okamžiku uzavření kupní smlouvy. Pokud platba neproběhne ve stanovených termínech, bude kupní smlouva vypovězena stranou Prodávajícího.

 

4. ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY

4.1. Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 1837 a § 1840 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy na dodávku zboží upraveného podle přání kupujícího, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání, od kupní smlouvy na dodávku audio a video nahrávek a počítačových programů, porušil-li spotřebitel jejich originální obal, a od kupní smlouvy na dodávku novin, periodik a časopisů.

4.2. Odstoupení od smlouvy je možné dle ustanovení § 1829 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, a to kdykoliv během trvání uzavřené smlouvy (resp. po dobu, co je Kupujícímu doručováno vybrané předplatné). Po obdržení žádosti o výpověd smlouvy bude smlouva ukončena k dalšímu nejbližšímu možnému vydání předplatného. Za již expedované výtisky je Kupující povinnen dle ustanovení § 1834 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, uhradit poměrnou část ceny. Výpověď se tedy vztahuje výhradně na ta čísla, které dosud nebyla ze zahraničí expedována, a za tato čísla bude straně Kupujícího vrácena poměrná část z celkové ceny předplatného.

4.3. V případě, že chce Kupující odstoupit od smlouvy, může tak učinit:

a) Zasláním emailu na adresu pavlicek@magaziny.cz, který bude obsahovat následující informace: název předplaceného časopisu, variabilní symbol platby, datum, ke kterému si přeje Kupující dodávku ukončit, a případné další informace upřesňující objednávku dle uvážení Kupujícího.

b) Vyplněním a zasláním vzorového dokumentu, který můžete stáhnout zde. Dokument Kupující zašle Prodávajícímu v tištěné podobě poštou na adresu: Magaziny CZ s.r.o., Bzenecká 4190/4, Židenice, 628 00 Brno

Prodávající zasláním emailu potvrdí Kupujícímu bez odkladu, nejpozdějí však během 14 pracovních dní, přijetí odstoupení od kupní smlouvy a zajistí ukončení dodávek a vrácení případného přeplatku do 14 pracovních dní od potvrzení přijetí žádosti. Přeplatek bude Kupujícímu vrácen vždy stejným způsobem a na stejný účet, z kterého byla přijata původní platba.

 

5. ODPOVĚDNOST ZA VADY, ZÁRUKA

5.1. Práva a povinnosti smluvních stran ohledně odpovědnosti prodávajícího za vady, včetně záruční odpovědnosti prodávajícího, se řídí příslušnými obecně závaznými předpisy.

5.2. Prodávající odpovídá Kupujícímu za to, že prodávaná věc je ve shodě s kupní smlouvou, zejména že je bez vad. Shodou s kupní smlouvou se rozumí, že prodávaná věc má jakost a užitné vlastnosti smlouvou požadované, Prodávajícím, výrobcem nebo jeho zástupcem popisované, nebo na základě jimi prováděné reklamy očekávané, popřípadě jakost a užitné vlastnosti pro věc takového druhu obvyklé, že odpovídá požadavkům právních předpisů, je v tomu odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a odpovídá účelu, který Prodávající pro použití věci uvádí nebo pro který se věc obvykle používá.

5.3. V případě, že věc při převzetí Kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou (dále jen „rozpor s kupní smlouvou“), má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to výměnou věci; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil. Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během měsíce ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.

5.4. Nejde-li o věci, které se rychle kazí nebo o věci použité, odpovídá prodávající za vady, které se projeví jako rozpor s kupní smlouvou po převzetí věci v záruční době (záruka).

5.5. Práva kupujícího vyplývající z odpovědnosti prodávajícího za vady, včetně záruční odpovědnosti prodávajícího, uplatňuje kupující u Prodávajícího, kterým je: Magaziny CZ s.r.o., Bzenecká 4190/4, Židenice, 628 00 Brno, zastoupený jednatelem Ing. Martinem Pavlíčkem a to e-mailem na zahranicni@magaziny.cz anebo telefonicky na čísle +420 603 454 629.

 

6. ZÁVEREČNÁ USTANOVENÍ

6.1. Pokud vztah související s užitím webové stránky nebo právní vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní (zahraniční) prvek, pak strany sjednávají, že vztah se řídí českým právem. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů.

6.2. Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění a činnost prodávajícího nepodléhá jinému povolování. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad.

6.3. Je-li některé ustanovení obchodních podmínek neplatné nebo neúčinné, nebo se takovým stane, namísto neplatných ustanovení nastoupí ustanovení, jehož smysl se neplatnému ustanovení co nejvíce přibližuje. Neplatností nebo neúčinností jednoho ustanovení není dotknutá platnost ostatních ustanovení. Změny a doplňky kupní smlouvy či obchodních podmínek vyžadují písemnou formu.

6.4. Kupní smlouva včetně obchodních podmínek je archivována prodávajícím v elektronické podobě a není přístupná.

6.5. Adresa prodávajícího: Magaziny CZ s.r.o., Bzenecká 4190/4, Židenice, 628 00 Brno, jednatel Ing. Martin Pavlíček, e-mail: zahranicni@magaziny.cz, tel.: +420603454629

 

 

3. Obchodní podmínky předplacených dárkových karet


 

 

4. Další provozní informace


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

reklama
Hledáte dárek?